Spodnie z lampasem mają długą historię

spodnie z lampasem

Co wiemy o lampasach?

Lampas, czyli pasmo materiału przyszywane po bokach spodni, początkowo gościł na męskich mundurach. Mundur z lampasem nadawał dystynkcji i zdobił wojskowy strój. Z czasem zaczął pojawiać się też jako element smokingu, czyli eleganckiej i klasycznej męskiej stylizacji. Dzisiaj o lampasach znów jest głośno. Wcale nie dlatego, że są częścią munduru lub smokingu, ale dlatego, że wdarły się z powodzeniem do damskiej szafy.

Współczesne oblicze lampasów

Damska moda prezentuje lampasy, jako element kobiecych spodni. Są to spodnie eleganckie, ale też i takie o luźnym kroju, które nosi się na co dzień. Spodnie z lampasami sprawdzają się w różnych okazjach. Doskonale wyglądają jako elegancki strój zestawiony z klasycznym żakietem. Lampasy znamy też z mody sportowej, gdy kolorowe paski umieszczane po bokach prezentują się na dresach. Kreatorzy mody poszli w swojej pomysłowości krok dalej i lampas przeniósł się także na inne elementy kobiecej garderoby.  

Ciekawy zabieg modowy

Lampasy są ciekawym zabiegiem modowym, który potrafi nadać zupełnie nowe oblicze kobiecej stylizacji. Przy stonowanej kolorystyce stroju może ożywić swoją wyrazistością. Dodatkowo jest to środek służący do wysmuklania nóg. Okazuje się także, że te same spodnie z lampasami zestawione w różnych stylizacjach pasują do wielu okoliczności. Raz można zaprezentować elegancki wizerunek, innym razem pokazujemy codzienny look. Ten uniwersalizm w damskiej szafie jest sporym atutem.

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *